امروز سه شنبه سیزدهم مردادماه 1394 خورشیدی ، مصادف با نوزدهم شوال 1436 هجری
 
اخبار و اطلاع رسانی
•جشن تکلیف دختران پایه سوم ابتدایی مدارس طرقبه شاندیز در امامزادگان یاسر و ناصر برگزار شد
با حضور 300 دانش آموز، جشن تکلیف دختران پایه سوم ابتدایی مدارس طرقبه شاندیز در آستان مقدس امامزادگان یاسروناصر بن موسی الکاظم (عليهماالسلام) برگزارشد.
• پنج شنبه بیستم بهمن 1390 خورشیدی      • تعداد نمایش : 3179
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، این مراسم صبح امروز با حضور 300 دانش آموز و والدین ایشان در محل امامزادگان یاسروناصر با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن راستگو، مجری برنامه های کودک و به همت اداره اوقاف و اداره آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، رئیس اداره اوقاف شهرستان طرقبه شاندیز در این مراسم اظهار داشت: این جشن تکلیف دومین جشنی است که بصورت متمرکز در سطح شهرستان طرقبه شاندیز برگزار شده است.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم در این محل گفت: یپش از این جشن های تکلیف به صورت مجزا و سلیقه ای در مدارس برگزار می شد که با متمرکز کردن دانش آموزان در این محل علاوه بر استفاده معنوی از محیط حرم، مراسم با برنامه ریزی و نظارت بیشتری برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین راستگو، مجری برنامه های کودک نیز در ادامه بیان داشت: جشن تکلیف برای دختران و پسران اتفاقی است که در طول عمر آنان تنها یک بار رخ می دهد، براین اساس باید با برنامه ریزی ویژه طوری این مراسم را برگزار کرد تا خاطره خوبی در ذهن دانش آموز مانده و او را تشوق به نماز و رعایت اصول دین نماید.
وی افزود: علاوه بر برگزاری جشن تکلیف باید پس از آن برنامه های یادآوری برای دانش آموزان در نظر گرفته شود تا آنان مسائل شرعی را به خوبی بیاموزند وآن را فراموش نکنند.
راستگو با بیان اینکه رعایت چند نکته در این خصوص مهم می باشد، گفت: نکته اول اینکه فطرت خدایی در دانش آموزان دوره ابتدایی قوی است اما متاسفانه از آن فطرت کمتر استفاده شده، در حالی که باید بر روی فطرت بچه ها کار شود و دین و مسائل آن را در وجودشان نهادینه کرد.
مجری برنامه های کودک تاکید کرد: همچنین نقش اولیاء و مربیان و نهادهای اجتماعی در این امر غیرقابل انکار است و اولیا با رفتار و گفتار و اعتقادات خود ریشه های دین را در فرزندان خود تقویت کرده و نهادهای اجتماعی همچون صدا وسیما و مدارس و مراکز فرهنگی با برنامه ریزی درست، دین را در وجود بچه ها نهادینه کنند.
شایان ذکر است در پایان برنامه، بسته ای فرهنگی شامل سجاده و چادر نماز و بازی فکری امامزادگان به دانش آموزان اهدا شد.
جشن تکلیف دانش آموزان پسر شهرستان طرقبه شاندیز نیز در آینده نزديك برگزار خواهد شد.


منوی سایت  
پیوندهای ویژه  
تصاویر برگزیده  
همه واقف باشیم - دفتر مشاوره وقف   

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

امكانات  
طرح تربیت حافظان قرآن کریم  

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

اوقات شرعی  

استفتائات وقف از محضر مقام معظم رهبری 
پست الکترونیک: awqaf.kh.razavi.ra@gmail.com      سامانه پیامک:10000114511             تلفن تماس:  17 الی 38432011 (051)      نمابر:  38430402
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد