امروز سه شنبه سیزدهم مردادماه 1394 خورشیدی ، مصادف با نوزدهم شوال 1436 هجری
 
اخبار و اطلاع رسانی
•زیارت امام رضا(ع) نیازمند معرفت و بصیرت عمیقی است
مشاور مقام معظم رهبری گفت: زیارت امام رضا(ع) نیازمند معرفت و بصیرتی عمیقی که بقاع متبرکه مانند قطب هایی هستند که این معرفت را در زائران ایجاد می کنند.
• پنج شنبه هجدهم اسفند 1390 خورشیدی      • تعداد نمایش : 531
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی علی اکبر و لایتی در همایش علمی فرهنگی میقات الرضا(ع) در تالار حکمت امام زادگان یاسر و ناصر(ع) اظهار داشت: موضوع احترام به بقاع متبرکه، توسل به آن ها و تشویق مسلمانان جهان اسلام به تشرف به این بقاع متبرکه از اعمال بسیار ارزشمندی است که دارای اثرات سازنده ای نیز می باشد.
عضو هیات امنای امامزاده صالح علیه السلام افزود: در تاریخ اسلام شاهد هستیم که احترام به قبور مومنین و اولیای خدا و انبیای الهی جزء سنت های شناخته شده دین مبین اسلام است.
وی ادامه داد: بعد از شهادت امام حسین (ع) تشویق و ترویج زیارت قبر این حضرت جزء تاکیدات خاص ائمه علیه السلام قرار گرفت.
وی یکی از دلبستگی های ائمه را همجواری با قبر پیامبر اسلام (ص) دانست و گفت: در زمانی که امام رضا(ع) به مشهد هجرت کردند یکی از از دلمشغولی های اصلی ایشان جداشدن از پیامبر اسلام بود و مهم ترین دلیل غریبی خود را همین امر عنوان کردند و از همین نکته می توان به اهمیت همجواری با قبور اهل بیت پی برد.
ولایتی تصریح کرد: وقتی کسی به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شود باید با بصیرت و معرفت کامل حضور پیدا کند و تاریخ را به درستی مطالعه کند چرا که این امر شوق و اشتیاق به حق را افزایش داده و باعث نفرت هرچه بیشتر از باطل می شود.
وی ادامه داد: ترویج راه حق، دعوت از مردم برای شناخت کامل اهل بیت، وجود بقاع متبرکه و تشویق مردم به مطالعه و انجام زیارت با تفکر و تعقل سبب می شود راه دین ائمه زنده بماند.بنابراین اهمیت و توسعه بقا متبرکه باید جزء برنامه های مسئولین قرار گیرد.
وی گفت: بقاع متبرکه قطب هایی هستند که از مردم دعوت شده است تا با معرفت هرچه بیشتر به زیارت آیند و با بکارگیری عاطفه و قلب مومنین باعث ماندگاری هرچه بیشتر یاد ائمه شوند.
وی مهم ترین عامل منطقه ای در جهت سرکوب بیداری اسلامی را وهابیون و ناصبی ها دانست و افزود: این افراد رفتن به قبور اهل بیت را شرک می دانند ولی ابزار دست استکبار بودن را افتخاری برای خود قلمداد می کنند و تمام تلاش خود را می کنند تا این حرکت عظیم مسلمانان را سرکوب کنند و شبکه های الجزیره و العربیه مروجین وهابیت در جهان اسلام هستند .
وی بیان داشت: اما برگزاری اجلاس بیداری اسلامی دارای آثار ارزشمندی بوده است و می توان ایران را تکیه گاه و پرچمدار بیداری اسلامی در جهان اسلام دانست.
.


منوی سایت  
پیوندهای ویژه  
تصاویر برگزیده  
همه واقف باشیم - دفتر مشاوره وقف   

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

امكانات  
طرح تربیت حافظان قرآن کریم  

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

اوقات شرعی  

استفتائات وقف از محضر مقام معظم رهبری 
پست الکترونیک: awqaf.kh.razavi.ra@gmail.com      سامانه پیامک:10000114511             تلفن تماس:  17 الی 38432011 (051)      نمابر:  38430402
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد